,,Zaproś mnie na swoją lekcję” – projekt edukacyjny

,,Zaproś mnie na swoją lekcję” – projekt edukacyjny

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym ,,Zaproś mnie na swoją lekcję”umożliwiającym zdalne spotkania z gośćmi, nauczycielami, którzy w formie wymiany, realizują wzbogacające treści programowe podczas lekcji online. Niektórzy nasi nauczyciele także prowadzą tego typu lekcje dla uczniów z innych szkół.
Klasa 1a miała możliwość uczestnictwa w cyklu lekcji muzyki, pt. ,,Kaszubskie nuty. Metrum dwudzielne i trójdzielne’’ prowadzonej przez p. Annę Żornaczuk, nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej w Prywatnej Szkole w Redzie. Podczas zajęć uczniowie w formie zabawy poznali alfabet i gwarę kaszubską, śpiewali piosenki po kaszubsku w rytmie akordeonu, ukulele i diabelskich skrzypiec. Spotkanie z Gościem – nauczycielką mieszkającą nad morzem, która dodatkowo przesłała uczniom filmik z pozdrowieniami po kaszubsku znad Bałtyku było dużym wydarzeniem.
Kolejną ciekawą lekcją były zajęcia muzyczne z panią Anną Dudziak – Plewą muzyczką i rytmiczką z Wielkopolski. Pani Anna w pasjonujący i ciekawy sposób opowiedziała uczniom o muzyce, podzieliła się z nimi filmikami z nagraniami muzycznymi, kreatywnie bawiła się z dziećmi przy muzyce, a także zagrała kilka utworów na pianinie i ukulele.
Lekcję edukacji polonistycznej, pt. ,,Śladami Patrona szkoły’’, przeprowadził pan Rafał Filipski, nauczyciel SP 322 i Fundacji Primus. Dzieci poznały poezję Jana Brzechwy, rozwiązywały quizy i krzyżówki, a na koniec zaśpiewały wspólnie piosenkę ,,Na wyspach Bergamutach‘’.
W ostatnim tygodniu czerwca będziemy gościć trenerkę programu TOC dla edukacji, nauczycielkę z Gdańska panią Martę Piernikowską, która poprowadzi w klasie 1a lekcję o kopalni soli.
Poniżej kilka zdjęć z lekcji przeprowadzonych przez naszych Gości w klasie 1a w ramach wspomnianego projektu.

A. Chojnacka

fot. A. Chojnacka