,,Zaproś mnie na swoją lekcję” – kontynuacja projektu edukacyjnego

,,Zaproś mnie na swoją lekcję” – kontynuacja projektu edukacyjnego

W tym roku szkolnym w naszej placówce kontynuowany jest ogólnopolski projekt edukacyjny ,,Zaproś mnie na swoją lekcję” autorstwa pani Irminy Żarskiej i pani Magdaleny Krajewskiej, umożliwiający zdalne spotkania z gośćmi, nauczycielami, którzy w formie wymiany realizują wzbogacające treści programowe podczas lekcji online.
W ramach realizacji tego przedsięwzięcia dzieci z klasy 2a od września spotykają się cyklicznie online z zaproszonymi gośćmi 2 razy w miesiącu w czwartkowe wieczory.
Na początku gościliśmy pana Rafała Filipskiego, który poprowadził lekcję przyrody na temat ,,Jakie korzyści daje nam las”. Uczniowie także uczestniczyli w lekcji ekologii z zieloną edukatorką przyrody panią Ewą Przybysz – Gardyzą. Rozmawiali o roli przyrody w naszym życiu oraz w jaki sposób może ona pomóc rozwiązać różne problemy. Na lekcji uczniowie stworzyli własne projekty zazielenienia fragmentów miasta.
Gościliśmy także p. Annę Żelazną z Gorzowa Wielkopolskiego, która poprowadziła warsztaty teatralne pod tytułem ,,Teatrzyk kamishibai dawniej i dziś”. Dzieci wysłuchały przedstawionych bajek, a także nauczyły się tworzyć własny teatrzyk obrazkowy.
Odwiedził nas także po raz kolejny pan Radosław Potrac.
Poprowadził on fantastyczną lekcję historii ,,W świecie skarbów historii”.
Jak zawsze było ciekawie i wesoło, a nawet tajemniczo. Niebawem czekają nas kolejne spotkania i warsztaty ze wspaniałymi gośćmi.
Mimo późnej godziny spotkań frekwencja zawsze dopisuje, a dzieci są aktywne, zainteresowane tematyką zajęć i bardzo twórcze.
Nauczycielom, pasjonatom swojej pracy, którzy dotychczas byli gośćmi w naszej wirtualnej klasie serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas i wiedzę, którą przekazują najmłodszym uczniom.

Tekst i zdjęcia – A.Chojnacka