Doradztwo zawodowe w klasach młodszych – praca lektora języka francuskiego

Z cyklu ,,Zawody naszych rodziców‘’ w dniu 3 czerwca w klasie 3a odbyła się lekcja francuskiego przeprowadzona przez panią Katarzynę Lewandowską, mamę Jagody z klasy. Dzieci udały się w interaktywną podróż do Francji, poznając kulturę, tradycje, zabytki charakterystyczne dla tego państwa.

Czytaj dalejDoradztwo zawodowe w klasach młodszych – praca lektora języka francuskiego

Świat reklamy – lekcja w kinie

Po raz kolejny uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w projekcie „Lekcja w kinie”. Tym razem temat zajęć brzmiał „Dziś poznamy świat reklamy”. Dzieci podczas lekcji dowiedziały się, czym jest reklama, odkryły, że nie wszystkie informacje podane w reklamach są prawdziwe, poznały różne hasła reklamowe i spróbowały stworzyć własny slogan.

Czytaj dalejŚwiat reklamy – lekcja w kinie

Poznajemy kolejne państwo

Tym razem klasa 1b przeniosła się do Ameryki Południowej, a konkretnie do Brazylii. Nasza koleżanka Janka wraz z mamą – panią Izą przedstawiły w bardzo ciekawej formie najważniejsze informacje dotyczące tego kraju. Dzieci poznały stolicę, najdłuższą rzekę – Amazonkę oraz symbolikę kolorów na fladze Brazylii. Nie zabrakło też ciekawostek o Formule 1 i znanych piłkarzach ( Pele, Neymar).

Czytaj dalejPoznajemy kolejne państwo