„Powrót do Godności- program pomocy specjalistycznej dla osób doznających przemocy w rodzinie”

Szanowni Państwo, z przyjemnością informujemy, że Stowarzyszenie na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Niebieska Linia realizuje na zlecenie miasta stołecznego Warszawy, program: „Powrót do Godności- program pomocy specjalistycznej dla osób doznających przemocy w rodzinie”. Program kierujemy do: – osób dorosłych doznających przemocy w rodzinie – dzieci i młodzieży dotkniętej różnymi rodzajami przemocy w rodzinie oraz … Czytaj dalej„Powrót do Godności- program pomocy specjalistycznej dla osób doznających przemocy w rodzinie”

,,Zaproś mnie na swoją lekcję” – projekt edukacyjny

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym ,,Zaproś mnie na swoją lekcję”umożliwiającym zdalne spotkania z gośćmi, nauczycielami, którzy w formie wymiany, realizują wzbogacające treści programowe podczas lekcji online. Niektórzy nasi nauczyciele także prowadzą tego typu lekcje dla uczniów z innych szkół. Klasa 1a miała możliwość uczestnictwa w cyklu lekcji muzyki, pt. ,,Kaszubskie nuty. Metrum … Czytaj dalej,,Zaproś mnie na swoją lekcję” – projekt edukacyjny

ŁADOWARKA – GRUPA KOMPETENCJI PSYCHOSPOŁECZNYCH (dla uczniów klas 8-ych)

Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Pedagodzy, Dyrektorzy Szkół ruszamy z bezpłatnym projektem ŁADOWARKA dla uczniów klas 8-ych. Zajęcia skierowane są dla młodzieży posiadającej trudne doświadczenia w relacjach rówieśniczych oraz potrzebującej wsparcia w zakresie radzenia sobie ze stresem związanym z egzaminami do szkoły średniej i rozpoczęciem edukacji w nowej szkole. Razem z młodzieżą przez 10 spotkań będziemy ładować … Czytaj dalejŁADOWARKA – GRUPA KOMPETENCJI PSYCHOSPOŁECZNYCH (dla uczniów klas 8-ych)

„Śniadanie daje moc”

8 listopada obchodziliśmy w szkole Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W tym dniu przyłączyliśmy się do ogólnopolskiego programu „Śniadanie daje moc”.
Nauczyciele przypomnieli nam, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu mamy energię do nauki, lepiej koncentrujemy się podczas lekcji i mamy siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Czytaj dalej„Śniadanie daje moc”

Akcja „Alert dla zwierząt”

W dniu 4 listopada ruszyła dziewiąta edycja akcji „Alert dla zwierząt”, czyli ursynowska zbiórka darów dla bezdomnych zwierząt, przebywających w schroniskach i przytuliskach. W związku z tym zwracamy się do mieszkańców Ursynowa o przekazywanie: karmy dla kotów i psów (suchej oraz puszek), misek, smyczy, obroży, zabawek oraz środków do mycia misek (płynów i szczotek).

Czytaj dalejAkcja „Alert dla zwierząt”