„Śniadanie daje moc”

8 listopada obchodziliśmy w szkole Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W tym dniu przyłączyliśmy się do ogólnopolskiego programu „Śniadanie daje moc”.
Nauczyciele przypomnieli nam, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu mamy energię do nauki, lepiej koncentrujemy się podczas lekcji i mamy siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Czytaj dalej„Śniadanie daje moc”

Dzieci kontra telefony, tablety i internet

Nikogo już chyba nie dziwi, że urządzenia multimedialne wrosły w nasze codzienne życie. Sięgają po nie dorośli i coraz chętniej dzieci. Już kilkulatkowie potrafią świetnie posługiwać się tabletami oraz telefonami. Urządzenia te są coraz bardziej atrakcyjne, oferując najmłodszym różnorodność w dziedzinie rozrywki. Gry, aplikacje, portale społecznościowe. Wszystko na wyciągnięcie ręki po kilku kliknięciach w ekran. I tu zaczynają rodzić się pytania, gdzie jest bezpieczna granica używania tych urządzeń. Czy możemy ją określić dla naszych dzieci?

Czytaj dalejDzieci kontra telefony, tablety i internet

21 marca – Światowy Dzień Zespołu Downa

„Są tacy jak my wszyscy, mają swoje pasje i marzenia, chcą akceptacji,
tolerancji i szacunku. Są niesamowicie ciepłymi i uczuciowymi osobami
a ich radość, którą chętnie się dzielą, jest szczera i prosta…‘’

21 marca to nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny, jest to również Światowy Dzień Zespołu Downa. Z tej okazji na całym świecie odbywają się liczne imprezy, których celem jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną i integracja z nimi.

Czytaj dalej21 marca – Światowy Dzień Zespołu Downa