„Giełda Zawodów. Dobrze wybrane”

Zapraszamy na „Giełdę Zawodów. Dobrze wybrane”. Stolica promuje i popularyzuje szkolnictwo zawodowe. Podczas dwudniowej „Giełdy Zawodów” w Pałacu Kultury i Nauki – 11-12 marca, godz. 9.00-19.00. zaprezentują się stołeczne technika i szkoły branżowe I stopnia. Stołeczne szkoły zawodowe kształcą w 70 zawodach, które podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane w podziale na następujące branże: • Gastronomia, Hotelarstwo … Czytaj dalej„Giełda Zawodów. Dobrze wybrane”

Doradztwo zawodowe w klasach młodszych – praca lektora języka francuskiego

Z cyklu ,,Zawody naszych rodziców‘’ w dniu 3 czerwca w klasie 3a odbyła się lekcja francuskiego przeprowadzona przez panią Katarzynę Lewandowską, mamę Jagody z klasy. Dzieci udały się w interaktywną podróż do Francji, poznając kulturę, tradycje, zabytki charakterystyczne dla tego państwa.

Czytaj dalejDoradztwo zawodowe w klasach młodszych – praca lektora języka francuskiego

„Czy pingwinom marzną stopy ?” – warsztaty dla klas 1-3

W dniach 20 i 22 marca 2019 uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w warsztatach edukacyjno – naukowych z elementami doradztwa zawodowego prowadzonych przez Fundację na rzecz Edukacji i Zdrowia ” Perspektywa ‘”. Dzieci poprzez własne doświadczenie poznawały tajniki zawodu – weterynarz.
Pracując z mikroskopem i zdjęciami rentgenowskimi zwierząt domowych dowiedziały się jakie choroby najczęściej spotykają ich pupilki. Miały okazję doświadczyć jak ciekawą i trudną pracą jest leczenie zwierząt.

Czytaj dalej„Czy pingwinom marzną stopy ?” – warsztaty dla klas 1-3