KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
10. po zamknięciu okienka, do klauzuli informacyjnej masz dostęp w górnej części strony.
zapoznałem/zapoznałam się

Historia

1986

Po raz pierwszy rozległ się szkolny dzwonek. Naukę w nowo otwartej szkole rozpoczęli najmłodsi uczniowie, gdyż początkowo byliśmy szkołą z klasami I – III. Ówczesna pani dyrektor Elżbieta Tylutki zadbała o wyposażenie sal i ciekawe pomoce dydaktyczne, aby nauka była przyjemnością.

1994

W tym roku po raz pierwszy naukę rozpoczęli uczniowie klas czwartych.

1996

Szkoła nasza zamieniła się w plan filmowy. Wkroczył do niej wraz ze swoim zespołem reżyser Andrzej Maleszka, by zrealizować zdjęcia do drugiej części filmu „Machina czasu”. Nasi uczniowie zamienili się w aktorów i wywiązali się ze swojego zadania wspaniale.

Dyrektorem szkoły została pani Alicja Loster.

1998

To pierwszy rok bytności klas ósmych w naszej szkole.

2000

Po reformie edukacji stajemy się szkołą sześcioklasową.

2001

29 maja odbyła się uroczystość nadania naszej szkole imienia Jana Brzechwy, który większość swoich utworów pisał z myślą o dzieciach. To ważne dla naszej szkolnej społeczności wydarzenie zaszczyciła swą obecnością córka naszego patrona, pani Krystyna Brzechwa.

2007

Do użytku została oddana piękna sala gimnastyczna oraz multimedialna biblioteka i czytelnia multimedialna.

2008

Dyrektorem szkoły zostaje pan Tomasz Górski.

Wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy i pod patronatem prezydent m.st. Warszawy pani Hanny Gronkiewicz-Waltz i dyrekcji warszawskiego ZOO organizujemy konkurs z okazji 80. rocznicy powstania Ogrodu Zoologicznego.

Uczniowie naszej szkoły odnoszą sukcesy w różnych dziedzinach. Mamy laureatów konkursów recytatorskich, ortograficznych. Dzieci świetnie radzą sobie w konkurencjach przyrodniczych, matematycznych. Nasi uczniowie to mistrzowie w pływaniu, biegach i w tańcu towarzyskim. W roku szkolnym 1991/1992 trafiliśmy do Księgi Rekordów Guinessa za wykonanie najdłuższego rysunku „Cztery pory roku” (102m).

W naszej szkole uczniowie uczestniczą w licznych zajęciach pozalekcyjnych. Istnieją koła przedmiotowe: polonistyczne, historyczne, matematyczne, przyrodnicze oraz informatyczne. Uczniowie chętnie biorą udział w zajęciach Szkolnego Klubu Sportowego. Jesteśmy jedną ze szkół, w której działa Koło Młodego Przyjaciela Warszawy.

Nasza szkoła to miejsce, w którym nikt nie wstydzi się i nie boi dysleksji. Od wielu lat uczniowie o specyficznych trudnościach w nauce pisania i czytania uczęszczają do małych, wyjątkowych klas terapeutycznych, otrzymując życzliwą i fachową pomoc.

Jesteśmy dumni ze spotkań ze wspaniałymi aktorami. Wymieńmy chociażby: Annę Seniuk, Krzysztofa Kolbergera, Olgierda Łukasiewicza czy Andrzeja Ferenca.

Gościliśmy również wspaniałych poetów: Annę Onichimowską, Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską.

W naszej szkole lubimy i szanujemy historię- każdy uczeń wie, czym jest patriotyzm. Dlatego chętnie spotykamy się z ludźmi, którzy piszą o historii lub sami ja tworzyli.

Spotkaliśmy się z płk Witoldem Lisowskim, który jest znawcą i współorganizatorem warszawskiego Konkursu Wiedzy o Grobie Nieznanego Żołnierza. Podczas jednego ze spotkań pani Marzena Grochowska przybliżyła nam postać Krystyny Krahelskiej, która dała swą twarz warszawskiej syrence.