Historia
1986
Po raz pierwszy rozległ się szkolny dzwonek. Naukę w nowo otwartej szkole rozpoczęli najmłodsi uczniowie, gdyż początkowo byliśmy szkołą z klasami I – III. Ówczesna pani dyrektor Elżbieta Tylutki zadbała o wyposażenie sal i ciekawe pomoce dydaktyczne, aby nauka była przyjemnością.
1994
W tym roku po raz pierwszy naukę rozpoczęli uczniowie klas czwartych.
1996
Szkoła nasza zamieniła się w plan filmowy. Wkroczył do niej wraz ze swoim zespołem reżyser Andrzej Maleszka, by zrealizować zdjęcia do drugiej części filmu „Machina czasu”. Nasi uczniowie zamienili się w aktorów i wywiązali się ze swojego zadania wspaniale.
Dyrektorem szkoły została pani Alicja Loster.
1998
To pierwszy rok bytności klas ósmych w naszej szkole.
2000
Po reformie edukacji stajemy się szkołą sześcioklasową.
2001
29 maja odbyła się uroczystość nadania naszej szkole imienia Jana Brzechwy, który większość swoich utworów pisał z myślą o dzieciach. To ważne dla naszej szkolnej społeczności wydarzenie zaszczyciła swą obecnością córka naszego patrona, pani Krystyna Brzechwa.
2007
Do użytku została oddana piękna sala gimnastyczna oraz multimedialna biblioteka i czytelnia multimedialna.
2008
Dyrektorem szkoły zostaje pan Tomasz Górski.
Wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy i pod patronatem prezydent m.st. Warszawy pani Hanny Gronkiewicz-Waltz i dyrekcji warszawskiego ZOO organizujemy konkurs z okazji 80. rocznicy powstania Ogrodu Zoologicznego.
Uczniowie naszej szkoły odnoszą sukcesy w różnych dziedzinach. Mamy laureatów konkursów recytatorskich, ortograficznych. Dzieci świetnie radzą sobie w konkurencjach przyrodniczych, matematycznych. Nasi uczniowie to mistrzowie w pływaniu, biegach i w tańcu towarzyskim. W roku szkolnym 1991/1992 trafiliśmy do Księgi Rekordów Guinessa za wykonanie najdłuższego rysunku „Cztery pory roku” (102m).
W naszej szkole uczniowie uczestniczą w licznych zajęciach pozalekcyjnych. Istnieją koła przedmiotowe: polonistyczne, historyczne, matematyczne, przyrodnicze oraz informatyczne. Uczniowie chętnie biorą udział w zajęciach Szkolnego Klubu Sportowego. Jesteśmy jedną ze szkół, w której działa Koło Młodego Przyjaciela Warszawy.
Nasza szkoła to miejsce, w którym nikt nie wstydzi się i nie boi dysleksji. Od wielu lat uczniowie o specyficznych trudnościach w nauce pisania i czytania uczęszczają do małych, wyjątkowych klas terapeutycznych, otrzymując życzliwą i fachową pomoc.
Jesteśmy dumni ze spotkań ze wspaniałymi aktorami. Wymieńmy chociażby: Annę Seniuk, Krzysztofa Kolbergera, Olgierda Łukasiewicza czy Andrzeja Ferenca.
Gościliśmy również wspaniałych poetów: Annę Onichimowską, Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską.
W naszej szkole lubimy i szanujemy historię- każdy uczeń wie, czym jest patriotyzm. Dlatego chętnie spotykamy się z ludźmi, którzy piszą o historii lub sami ja tworzyli.
Spotkaliśmy się z płk Witoldem Lisowskim, który jest znawcą i współorganizatorem warszawskiego Konkursu Wiedzy o Grobie Nieznanego Żołnierza. Podczas jednego ze spotkań pani Marzena Grochowska przybliżyła nam postać Krystyny Krahelskiej, która dała swą twarz warszawskiej syrence.