Śniadanie daje moc! Robimy kanapki!

Śniadanie daje moc! Robimy kanapki!

Uczniowie z klasy 3a w ramach szkolnego programu profilaktycznego, pod okiem wychowawcy i nauczyciela wspomagającego, sami przygotowali wyśmienite kanapki. Wcześniej rozmawiali o zasadach zdrowego odżywiania, o tym jak komponować posiłki, jak łączyć smaki, jakie produkty należy jeść, żeby być zdrowym, dlaczego musimy się zdrowo odżywiać i jeść śniadanie?

W ten sposób dzieci uczą się tego, czym jest kultura spożywania posiłków i higiena ich przygotowywania, rozwijają kreatywność i wyobraźnię, utrwalają zdrowe nawyki żywieniowe. Uczniowie przynieśli do szkoły potrzebne produkty. Pracowali zgodnie w swoich grupach, przestrzegając zasad dobrej współpracy, zwracając szczególną uwagę na higienę przygotowywania posiłków i bezpieczeństwo podczas wykonywania zadań. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonali doskonale. Kanapki nie tylko były kolorowe, smaczne i zdrowe, ale także pięknie ozdobione i pełne witamin. Najlepiej smakują posiłki wykonane własnoręcznie. I ta maksyma sprawdziła się tu doskonale, gdyż największe „klasowe niejadki” zjadały swoją porcję z apetytem, w błyskawicznym tempie.

Tego typu lekcje odbywają się cyklicznie, ale warto wspomnieć, że zdrowe nawyki żywieniowe utrwalamy we wszystkich klasach na co dzień, przez cały rok, gdyż nasza szkoła od wielu lat  uczestniczy w ogólnopolskim programie dla szkół podstawowych ,,Owoce w szkole’’ i ,,Szklanka mleka ‘’.

A.Chojnacka