Aktualności – doradztwo zawodowe

Prezentacja dla rodziców i uczniów: http://www.wcies.edu.pl//media/system/doc/cdz/Prezentacja_dla_rodzicow_2020.pdf

Liceum za granicą – czy to dobry wybór? 9.12.2020 godz. 18.00 https://elab.clickmeeting.com/liceum-za-granica-czy-to-dobry-wybor-/register

• Jak pracuje się w sektorze humanitarnym?
Drodzy Uczniowie – przed nami kolejny #ZawodowyStream i kolejna ciekawa branża. Jeżeli jako przyszły kierunek zawodowy rozważasz pracę w sektorze humanitarnym, nie przegap najbliższego spotkania. Gośćmi Mapy Karier będą pracownice Polskiej Akcji Humanitarnej, organizacji, która niesie pomoc osobom dotkniętym skutkami klęsk żywiołowych i konfliktów zbrojnych.
Link do spotkania https://youtu.be/-XFnGlGDOcA
Magdalena Kuśka i Karolina Suchecka połączą się z nami bezpośrednio z misji w Sudanie Południowym i opowiedzą o swojej pracy oraz wyzwaniach, z którymi mierzą się na co dzień. Porozmawiamy również o tym, że praca w organizacji pozarządowej to nie wolontariat, a realna ścieżka kariery.
Podczas spotkania dowiesz się:
• jak wygląda sektor humanitarny w Polsce?
• czy praca humanitarna to zawód czy powołanie?
• jakie kompetencje powinien posiadać pracownik humanitarny i gdzie je zdobyć?
• czy można pomagać źle i jakie są złe praktyki pomagania?
• czy praca humanitarna możliwa jest jedynie w terenie?
• czy płeć ma znaczenie w pracy pracownika humanitarnego?
W trakcie streamingu będziesz mieć możliwość zadania pytań. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa – mamy nadzieję, że spotkanie będzie dla Ciebie inspirujące i pokaże Ci, jak wygląda sektor humanitarny w Polsce i co oferuje w kontekście kariery zawodowej.
Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub uwagi, z chęcią na nie odpowiemy. Napisz do nas na adres kontakt@mapakarier.org.
Źródło: https://mapakarier.org/
• LVI LO zaprasza Uczniów klas ósmych na lekcje on – line z różnych edukacji m.in. z j. polskiego, matematyki, j. angielskiego, biologii, chemii, fizyki historii.
Powtórki z Pileckim – powtórki do egzaminu ósmoklasisty | (56lo.waw.pl) 1-4.12.2020, Lifelong Learning Platform zaprasza na spotkania i dyskusje w ramach 10 edycji Lifelong Learning Week. W tym roku wydarzenie odbędzie się całkowicie online. W ramach 13 różnych wydarzeń odbędą się dyskusje na m.in. następujące tematy związane z edukacją: edukacja obywatelska, kompetencje cyfrowe, edukacja pozaformalna, innowacje cyfrowe w szkolnictwie wyższym, edukacja dzieci cudzoziemskich, edukacja zdalna http://lllplatform.eu/events/lll-week/lllweek-2020-programme-and-registrations/.

• „9 rozpraszaczy, które skutecznie zakłócają Twoje skupienie – czyli jak zorganizować naukę online?”
spotkanie online – 2.12.2020 godz. 12:00 – 12:45
https://www.facebook.com/events/218561849678862/
***********************************************************
• 3CLASS to projekt, w którym uczniowie liceów dają BEZPŁATNE korepetycje ze wszystkich przedmiotów szkolnych na poziomie szkoły podstawowej i średniej. Jest też możliwość rozwijania się w dodatkowych dziedzinach naukowych i artystycznych oraz zdobywania wiedzy ponadprogramowej z konkretnych przedmiotów! Zajęcia są prowadzone indywidualnie na komunikatorach internetowych i trwają około godziny https://www.facebook.com/FREECLASSby3CLASS